13 Haziran 2012 Çarşamba

Homini Gırtlak

11 gündür Kastamonu/Taşköprü'de kuyu kebabından, etli ekmeğe, zeytinyağlı dolmalardan, kıymalı pidelere doğru dört nala koşuyorum. Değil DUKAN feriştahı gelse beni adam edemez şu an :P Cuma günü İstanbul il sınırlarına girene kadar durum böyle. Çok pis diyete girmem lazım. Zaten iki ay bir şey yemesem beni fazlasıyla idare eder. Birde senelerden sonra pastahaneden dondurma yedim. Bildiğin doğal ev yapımı dondurma. Çok lezzetliydi. Kocaman külahı 1 TL. Taş fırından koca koca ekmekleri sıcak simitleri saymıyorum bile. Her sabah yapılan dört dörtlük kahvaltılar ve daha sofrayı toplamadan, öğlene ne yapsak? akşama ne yesek? diye dertlenmekten gayri bir derdimiz yok. 2 gün daha coşup sonra hizaya giricem inşallah. İstanbul'da görüşürüz.

4 yorum:

 1. oh var ya nefis!! hayalimin tatili:))

  YanıtlaSil
 2. Yaramasın desem ayıp olmaz bu durumda sanırım:))) Tadını çıkar tatilin, boşver şimdi diyet filan düşünmeyi! Dönünce hep beraber el atarız duruma:) Sen Women's Health'in son sayısını al bir kenara koy şimdiden:)

  YanıtlaSil
 3. dondurma demişken, Bostancı'daki Yaşar Usta'yı biliyorsundur herhalde. Anlattığın dondurmayı yapıyor, önü bir uzun kuyruk ve evet topu 1 TL :)

  YanıtlaSil
 4. Yeliz, darısı başına :)

  Sibel, tüyo için teşekkürler. Korktuğum kadar kilo almamışım. Tartıya çıktım gelince, sadece 1 kilo almışım. :)

  nalan, evet bilmez miyim ama bana oldukça uzak orası. Fakat benim yediğim dondurmanın tek topu 25 kuruş :) 4 top dondurma 1 TL. :D İstanbul pahalı memleket :(

  YanıtlaSil