9 Haziran 2010 Çarşamba

Kısa


Ben anlayamadan bitiveren günlerle sarmalanmış durumdayım. Ofiste son ay diye kendime daha fazla baskı yapıyorum. İşleri bir kıvama sokmadan ayrılmamak gerek. Hele ki şu an elimde Tebriz'de yapılacak olan bir alışveriş merkezi ve rezidans işi varken sıkışmamak mümkün değil.

Günleri işe gömülüp geçirirken, kulaklıktan Kani Karaca dinliyoruz oğlumla. Günlerdir çılgın gibi kendini rahim duvarlarına savurup duran oğluma bir sükunet çöktü. İçeride ska yaptığını düşünüyordum meğersem Mevlevi ayini dinlemeye ihtiyacı varmış. Dışarıda yağmur içeride ise Pencügah, Acemaşiran ve İsfahan makamlarıyla ruhumuzu arındırıyoruz.

İçimdeyse sonsuz bir aşk varmış meğersem. Hem Memo'yu daha bir farklı seviyorum hem de oğluma şimdiye kadar hiç kimseye duymadığım bir sevgi besliyorum. Merak endişe ve sebepsiz korkularla sarmalanmış durumdayım. İlk defa ölmekten korkuyorum. Hayatta ki en büyük sorumluluğumu sahipsiz bırakıvermek beni çok korkutuyor.

Neyse, işe dönmem gerek. Kani Karaca eşliğinde VRV çizmem gerek ne yazık ki....

5 yorum:

 1. size yorum yazarken , altta da Kani Karaca ''hey hey diye hanendeler ettikçe terane'' ^diyor... bu yeni formatım:))) Haruki Murakami'den öğrendim:)) alt metinde hep müzik. Geçen gün Kirpinin Zerafeti'nin filmini izledim. Sinemaya giderken bardak termosta yasemin çayı götürdüm... ve filmi izlerken siz geldiniz aklıma... Film Fransızca Kirpi adıyla çekilmiş ama biz de her nedense Yaşamaya Değer adı altında gösterimde...
  O sonsuz aşk hiç bitmiyor biliyormusunuz... tam 28 yıldır hep katlandı...

  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 2. Merhaba bloğunuzla yeni tanıştım. Bebeğe bu huzur ve sukunet veren müzikleri dinletmek çok güzel bir fikir. Bende uygulayacağım.

  YanıtlaSil
 3. öleceğim diye korktuğum işte bu zamanlar. başka hiçbir zaman ölümü bu kadar takmamıştım.

  lalecim o kitabı okumuştum ve tapmıştım, filmini senden haber aldım sevindim:) güzel mi?

  YanıtlaSil
 4. insan nedense hamilelikte hayatinin en büyük dönüm noktasini yasiyor, eger 2-3 yil sonra bugünlere döndügünde bunu dahada iyi anlayacaksin sanirim. Bende ölümden korkmazdim, kizimi kollarima aldiktan sonra cok ama cok yasamayi diler oldum hep...

  YanıtlaSil
 5. Lalenin bahçesi, filmi bende izledim ama illegal yollardan :( Kusura bakmasınlar özür diliyorum.

  Sizin keyfiniz daha iyiymiş ne güzel :) Aklınıza gelmeme çok memnun oldum.

  Haruki Murakami okurken iki şey var zaten. Biri müzik ve diğeri yemek :) Küçük atıştırmalık bir şeyler illaki :)

  Sevgilerimle.

  Deniz, merhaba. Hem kendin için hem bebek için gerçekten faydalı oluyor bence. Tavsiye ederim :)

  Yeliz, biz mi çok takıntılıyız herkes mi böyle? Aklıma çok sık geliyor bu konu :(

  Defnenin annesi, haklısın bu çok başka bir şeymiş :)

  Umarım sağlıklı uzun ömürlerimiz olur. Çocuklarımızla huzur içinde geçen yıllar diliyorum :)

  Sevgiler.

  YanıtlaSil