9 Temmuz 2009 Perşembe

Çok Sıcak

İstanbul'da öyle berbat bir hava var ki çıldırmamak elde değil. Klimada olmasa ben hepten delirirdim sanırım.

Böyle sıcak ve nemden delirmemin bir diğer sebebide bacak ağrılarım. Evet dizlerimden aşağısını şu an kesip atmak istiyorum. O kadar çıldırtıcı bir zonklamayla ağrıyorlar ki tarifi mümkün değil. Üstelik ben bu çileyi çocukluğumdan beridir çeken biriyim. Bu kadar mızırdanıp hiç doktora gitmemek en büyük özelliğim. Çaresi var belki ama ben habire, aman şimdi zaman yok sonra bir ara diye diye 31'e geldim ve bu salak ağrıyla yaşayıp gidiyorum.

Neyse, bu sıcaklarda yemek yapmak bile işkence. Bu akşam ızgarada kabak yaptım yanına yoğurt ve kısır. Fakat yarın akşam misafirim gelecek o yüzden az önce zeytinyağlı fasulye koydum ocağa. Yarına hazır olsun. Izgarada soslu tavuk kızartıp birde pilav yaptım mı tamam. Semizotu salatası, birde karpuz daha ne olsun?

Cumartesi Ankara'ya giderken Sapanca'ya uğrayıp göl kenarında öğle yemeğimizi yemeye karar verdik. Memo'yla uzun yola gitmeyeli hayli olmuştu. Sonrasında Ankara. O gece dayımda kalıp ertesi gün düğün yemeğine gidecek, sonrada sıcak ve nemli İstanbul'umuza kavuşucaz.

Banu'nun evlenmesine tam 9 gün kaldı. Resmen dokuz doğuruyorum ...

6 yorum:

 1. Geçmiş olsun,daha fazla ihmal etmeyin bence kendimizi unutup yaşamayı çok seviyoruz biz kadınlar ..Bu arada evet İstanbul çok nemli,sıcak ,çekilmez bende hemen sonbahar gelsin istiyorum :) sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. geçmiş olsun, ama ihmal etme nolur belki önemlidir. bu arada ben kimseyi mimlememişim ama şu nasıl blogcusun mimini vakit bulduğunda yanıtlarsan çok sevinirim,
  sevgiler, şimdiden iyi yolculuklar

  YanıtlaSil
 3. 1. Ne güzeldir heyecandan dokuz doğurmak. 2) Bacaklara değer verelim lütfen. 3) Bu sıcakta Ankara da çekilmez valla.

  YanıtlaSil
 4. Nehircce, sağolun bir doktora gitmem şart hatta belki bir kaç tane :)

  Sonbahara aşığım bir gelse :)
  Sevgiler.


  Yeliz, sağol Nemli havalarda daha çok ağrıyor. Romatizma diye düşünüyorum :(
  Mimi cevaplarım tabi.
  Sevgiler.

  Annoya, hem çok mutluyum hem çok üzgün. Kardeş evlenmesi ne zor şey :(

  Ankara'nın hali İstanbul'u aratmaz di mi? Ne yapalım idare ederiz artık.

  Senin patlıcanlardan yapıcam akşama. Sabırsızlanıyorum valla :)
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. Şimdi hatırladım, benimde çok bacaklarım ağrırıdı küçükken, hatta kaplıcaya götmiştik bu yüzden. Ofiste çalışırken bacaklarımı sürekli masanın kenarına dayadığım için orada doku ezilmesi olmuş, ağrıdan sürünmüştüm bir ay boyunca.

  Bu gün sadece salonda takılıyorum :))9çünkü klima orada. Ama şu saatlerde çok güzel bir rüzgar çıktı, umarım size de değmiştir kanatları.

  Kardeşinize şimdiden mutluluklar, göl kenarı piknik fikri muhteşem.

  YanıtlaSil
 6. Sevgili lalenin bahçesi, teşekkürler :) birazdan yola çıkıyoruz umarım göl kenarında piknik gerçekten güzel geçer :)

  Sevgiler.

  YanıtlaSil