30 Ocak 2009 Cuma

Beklenen ziyaretçi geldi

Hem de ne geliş. Hasta oldum işte. Vitaminler, portakal suları, bitki çayları. Bol sıvı tüketmekten bitap düştüm. Hapşırmalar, tıksırmalar ve tıkalı bir burunla telefonda anneye nazlanmalarla geçen bir dönem işte.

Cuma geldi nihayet. Ne çabuk geçti yine hafta hiçbir şey anlamadım. Kendimi deney faresi gibi hissediyorum bazen. Habire koşuyorum bir yere varamıyorum. Bir gıdım peynir için değmez be kardeşim.

Pazar günümü peynir şarap ikilisiyle ve battaniyenin altından kalkmadan bir sürü film izleyerek geçirmek istiyorum.

Cumartesi için Burcu ve ben planlar yaptık umarım ben yatağa serilmemde ertelemeyiz. Bir sürü dedikodu ve haberleri var. Bazı derslerinden pek iyi not almadığını ve üzüldüğünü söyledi. Umarım 2. dönem daha iyi geçer. Üniversite’de ilk sene hem de farklı bir şehirde kolay olmasa gerek.

Bu hafta ofisteki arkadaşlardan birinin çıkarılma durumu oldu. Üzüldüm. Çünkü kendisi kirada oturuyor ve eşi de sanırım aylığını düzgün alamıyor. Sonunda çıkarılmayacağını söylediler. Sanırım sigortasını iptal ettirmek istiyorlar ve durumunun sıkışık olduğunu bildiklerinden kendi şartlarını kabul etmesi için üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyorlar.

Tabii bende kendimi düşünmeye başladım. Böyle söylediğimde sen hayatta çıkarılmazsın. Bindiği dalı kesmez diyorlar. Bu iyi bir şey mi? anlamadım doğrusu!!!

Hiçbir zaman insanlara koşulsuz güven duygusuyla bağlanmadığımdan, onlara katılmıyorum Her an her şeyi beklerim ben. Gardımı da ona göre alırım.

Hastayken sandalyede oturmak ne büyük bir ızdırap. Sakın grip olmayın benden söylemesi.

9 yorum:

 1. Çok geçmiş olsun.. :(

  Ben de yeni toparladım kendimi.. Ballı zencefil, ballı ıhlamur ve ballı süt ile şeker koması kıvamına gelene kadar depo yapıyorsun. Bol vitamin yüklemesi yapıyorsun. Sıcak çorbalar ve biraz dinlenme ile geçip gidiyor.. Misafirin az kalanı makbuldür zaten.. Bir an önce yollamaya bak kendisini.. Mümkünse bu haftasonu başlarken!!

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim İmge.
  Elimde bir rulo tuvalet kağıdı ve kırmızı burnumla toparlanmaya çalışıyorum.
  Yarın sahafları gezmemiz gerek kız kardeşimle.
  Selimiye camisiyle ilgili kitap ve döküman lazım. Hemde çok!

  Blogunun tüm arşivini okudum ve gezilerine hayran kaldım :)

  Selamlar.

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine...

  Geçen sene 10 gün yataktan kalkamadım çok ağır geçirdim o yüzden iyi biliyorum.

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Zerrin ablam, tavuk suyu çorba bekliyorum senden :)

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. ıhlamur zencefil kabuk tarçın, ayva kabuğu çekirdeği kendisi çok iyi geliyor.. bir de seni yataktan fırlatıcak bir reçete daha okumuştum ama denemedim çünkü hasta olmadım.1 soda 1 suda eriyen aspirin ve 1 limon karıştırıp içiyosun ve enerjine sen bile inanamıyomuşsun.. denemekte fayda var... geçmiş olsun çok çok çok

  YanıtlaSil
 6. Geçmiş olsun...burnunu sildiğin mendili hafif nemlendir suyla:)
  acıtmaz.bir müddet sonra burun silinmekden tahriş olacakdır çünkü...

  YanıtlaSil
 7. Funda'cım sağol. Ayva yok evde ne yazık ki:(

  Diğer formülde aklımda olsun.

  Sevgiler.


  Sevgili Ebru, aynen dediğin gibi oldu :( bugün daha iyi gibiyim. Pazartesi iş başı :(

  YanıtlaSil
 8. çok geçmiş olsun. Bu illetten ancak iyice dinlenerek kurtulursun, umarım haftasonu bol bol dinlenmeye vaktin olur :(

  YanıtlaSil
 9. bizim ev de yaşandı uzunca bir süre bu durumlar, şimdi bile hala kırıntıları var. İnsanı depresyona bile sokabiliyor valla. Geçmiş olsun

  YanıtlaSil