19 Haziran 2017 Pazartesi

Sınav Heyecanı


Bu hafta bizim için heyecanlı başladı. Egeyi 1.sınıfa kayıt ettirdik. Ege çok heyecanlı ben ondan daha beter durumdayım.  

Çocuklarımızla beraber her şeyi yeniden tecrübe ediyoruz sanki. Kendimiz için yaşamadığımız kadar çok kaygı ve endişe doluyuz.
Ben 1.sınıf kaygılarıyla boğuşurken, benle yaşıt olan arkadaşlarımsa çok daha başka boyuttalar.

Mesela Tezhip kursundan tanıştığım Bilge, bu sene kızı Teog sınavına gireceği için çok heyecanlı. Bunlar tatlı telaşlar tabii. Bilgenin neşesi hiç azalmayan çok şeker bir kızı var. Dün anne kız bana geldiler. Sağ olsun Egeye çok güzel ablalık yaptı. Bu yazı Teog'da çıkmış soruları çözerek geçirecekmiş. Planlı programlı bir yaz tatili olacakmış. Kız çocukları çok başka oluyor.

Biz daha yolun başında olduğumuz için çok bir şey bilmiyoruz. Deliye her gün bayram hesabı.
Onlarsa bu yaz hem tatil yapıp, hem Okulistik sayesinde fazlada gevşemeden yeni döneme hazırlanmaya başlamış bile. Bizim için Teog dönemine gelene kadar daha neler neler var biliyorum ama yinede merak edip biraz baktım. Konu anlatımları, eğitsel oyunlar, çalışma kağıtları ve deneme sınavları olan güzel bir web sitesiymiş.

Çalışma programı yapabilen ve dahi buna uyan çok nadir çocuk gördüm. Bilge ve kızı güzel bir tempo tutturmuş hayran kaldım doğrusu. İnşallah her şey istediği gibi olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder