20 Şubat 2009 Cuma

Ani gelişmeler

Dün akşam işten çıkıp Memo'yla buluştum. Yemek yer, sonrada sinemaya gideriz diye plan yapmıştık. İki gündür üzerimde bir yorgunluk, kırgınlık vardı ama umursamamıştım.

Sinemada zor sabrettim. Bir mide bulantısı ve halsizlik arkasından tansiyonumun düşmesi derken, koşar adım eve geldik ve hemen pijamaları giyip yatağa yattım. Saat 22:00 gibiydi. Yatakta kıvranıp durdum gece 01:00 gibi lavaboya zor yetiştim. Kusmak biraz iyi gelmişti. Bu hal sabah 08:00 olana kadar 5 defa tekrarlandı. Her seferinde yataktan sürünerek kalktım. Tabi arkasından ishal derken ben tamamen nakavt oldum. Sabah işe gidemedim ve saat 14:00 gibi sürünerek kalkıp, iki dilim kızarmış ekmek ve 6 adet zeytinle mideme bir şeyler gönderebilmenin rahatlığıyla tekrar yattım.
Akşam annemle kızlar geldi. Ne varsa annede var zaten :)

Annem çorba yaptı yemekler hazırladı da, midemize yemek girdi. Sanırım virüssel bir durum bu. Geçtiğimiz baharda aynı sorunu yaşamış acilden serumlar ve ilaçlarla eve dönmüştüm. Aynı ilaçlarımı almaya başladım. Şimdi iyiyim çok şükür. Çok halsizim ama. Bir gece boyunca insan 5 defa kusabilir mi? ve aynı anda ishal olarak yerlerde sürünebilir mi?

Halbuki benim cumartesi günü, annemi koluma takıp Eminönü, Kapalıçarşı, Sultanahmet güzergahlarında dolaşmak, Cafer Ağa Medresesinde yorgunluğumuzu alacak sıcak bir çay içmek gibi hayallerim vardı.

Neyse sağlık olsun.

11 yorum:

 1. aynı kaderi paylaşıyoruz, bende hastalık yazısı yazdım şimdi. Cafer Ağa en sevdiğim yerlerdendir . Sevgiyle ve tüm iyi dileklerimle

  YanıtlaSil
 2. hastalıkların gelme ayı galıba.. cok gecmıs olsun..

  YanıtlaSil
 3. Sevgili lalenin bahçesi, bu hastalık hali kalkamadı üstümüzden :(

  Cafer Ağa çok huzurlu bir mekan ama değil mi? :)

  Sevgiler.


  Sevgili yass, bu hastalıklardan illallah :) sanada acil şifalar dilerim. Ayaklarını üşütme sakın.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. çok geçmiş olsun. Yazının başlarındaki mide bulantısı belki de saçma ve zamansız düşünceleri aklıma getirmiş olsa da ishal ile herşey açıklığa kavuştu:) sağlıkla kal

  YanıtlaSil
 5. Çok geçmiş olsun. Bugün için de üzülme. hava çok kötü zaten...

  YanıtlaSil
 6. Ay! Yeliz sorma,
  Memo'nun kardeşide bir heves aradı içinde gizli bir sevinç ama sonra söndü tabi. Tamamen benim hassas midemin oyunu. Ama gözüm dün çok korktu çünkü ben anneme çekersem ki büyük ihtimal öyle olur ilk 3 ay kusarak kokulardan tiksinerek ve hiç bir şey yiyemiyerek geçer.

  Ben senin kadar hoş hamilelik anektodları yazamam herhalde :(  Sevgili Nihan, sağol. Gerçekten hava ne kötüymüş öyle. Evde takılırız artık ne yapalım :)

  YanıtlaSil
 7. Benimde ilk 3 ayım anneninki gibi geçmişti.10 dakikalık ve tek minibüsle gidilebilecek işyerine,1 saatte ve en az 4 minibüs değiştirerek giderdim.
  Neyse geçmiş olsun.Dikkat et kendine biraz.

  YanıtlaSil
 8. Çok geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine...
  Bende ilk etapta okurken acaba mı diye düşünmeden edemedim :))))
  sonra da üzülerek değilmiş dedim :((

  Söz bebek kurabiyelerin benden :))

  Öpüyor,sevgilerimi gönderiyorum.

  YanıtlaSil
 9. Serap, ne kötü şey ama ya. Benim bu midem neden böyle ya :(

  Zerrin Abla'cım, sen bir tanesin :) Çok güzel kalpli bir insansın. İnşallah seneye benim içinde güzel kurabiyeler yaparsın.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 10. Çok geçmiş olsun yazıyı yeni görüpde yeni yorum yazmamın sebebi annem aynı durumda.
  Nerdeee 5?
  Kaç 5?
  defalarca...her eylülde her şubat-martda yaşıyor bunu.Aynen anlattığın şekilde ama bir kaç gün süre ile...
  Çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 11. Ebru, annenede geçmiş olsun. Üzüldüm şimdi.

  YanıtlaSil